Editör 17 Eylül 2015 İğne Oyası

Yazma ve tülbent kenarlarına uygulaya bileceğiniz en güzel iğne oyası süslemeleri hakkında hazırlamış olduğumuz iğne oyası yazma modelleri makalemizde aramış olduğunuz bir çok örneği bulabilirsiniz. Tamamen özgün ve güncel örnekler için sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmeyi unutmayınız. Bayanlar tarafından özellikle ev hanımları tarafından en çok kullanılan eşyalardan / takılardan bir tanesi yazmadır. Yazma geçmişten […]

Yazma ve tülbent kenarlarına uygulaya bileceğiniz en güzel iğne oyası süslemeleri hakkında hazırlamış olduğumuz iğne oyası yazma modelleri makalemizde aramış olduğunuz bir çok örneği bulabilirsiniz. Tamamen özgün ve güncel örnekler için sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip etmeyi unutmayınız.

Bayanlar tarafından özellikle ev hanımları tarafından en çok kullanılan eşyalardan / takılardan bir tanesi yazmadır. Yazma geçmişten günümüze kadar gelen en önde gelen miraslarımızdan birisidir. Dinimizin bizlere emretmiş olduğu şekilde giyinmek için kullanılan bir başörtüsünün uç kısımlarını süslemek için kullanılan sanata da iğne oyası veya tığ oyası denir.

Güncel yazma oya örnekleri eklenmiştir.

iğne oyası yazma kenarı modelleri

İğne oyası sanatını yaşatmak, yeni örnekler üretmek ve paylaşmak için hazırladığımız çeşitli yazma örneklerini ve önerilerimizi sizlerle bu makalemizde paylaştık, modeller hakkında görüş ve önerilerinizi bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz. Hiç bir örneği kaçırmak istemiyorsanız bizleri sosyal medya hesaplarımızdan da takip edebilirsiniz.

İğne oyası yazma

yazma oyaları

İğne oyası hobi severler tarafından yapılan eğlenceli bir el sanatıdır ev ortamından para kazanmak isteyenler tarafından tercih edilen sanatlardan birisidir. Oya yapımını öğrenmek isteyenler İBB tarafından düzenlenen İSMEK kurslarına katılabilirler. Yazma iğne oyaları hakkında çeşitli yayınlar, makaleler hazırlıyoruz bu makalelerimizde de daha önceden yapmış olduğumuz iğne oyası yazma kenarı örneklerini yayınlıyoruz.

iğne oyası yazma

Yeni başlayan veya bu işi çok iyi bilenlerin bile ihtiyaç duyabileceği örnekler paylaşıyoruz bir insan sürekli model çıkartamaz çeşitli örnekleri inceleyerek eklemeler yaparak daha farklı bir model oluşturur.

iğne oyası yazma örnekleri

Üst resimde gördüğünüz iğne oyası yazma örneği ile alakalı yorumu sizlere bırakıyorum, biraz hızlı bir şekilde yaptığım bir örnektir. Oldukça şık gözüküyor diyebiliriz.

iğne oyası yazma

Yazma kenarı süslemelerinizi yapmadan önce mutlaka sitemizde ilgili kategorileri inceleyerek ön bilgi edinmenizi tavsiye ediyoruz.

iğne oyası yazma kenarı modelleri

İğne oyası ile yapılabilecek yaratıcı fikirler sloganıyla çıktığımız bu yolda ziyaretçilerimiz için en güzel örnekleri üretmeye devam ediyoruz. Bizleri takip ederek her gün yeni ve farklı örneklerle tanışabilirsiniz.

iğne oyası yazma modelleri

İğne oyası geçmişten günümüze gelen nacizade sanatlardan birkaçı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bayanların en çok dikkat ettikleri dış görünüşlerine renk katacak olan iğne oyaları, daha çok tesettürlü bayanların ilgisini çekmekte ve günlük beş çaylarında bu modeller oldukça konuşulmaktadır. İğne oyaları en çok yazma kenarlarında karşımıza çıkmakta ve yazmalara farklı bir hava katarak başa alındığında hoş bir görünüm kazanmanıza yardımcı olmaktadır. İğne oyasında zaman zaman karşımıza çıkan yeni modeller ile her zaman gündemde yer edinmeyi yazma örnekleri iğne oyası (2)başarmış ve diğer yazama kenarı örneklerine bakılarak bayanlar arasında daha çok dikkat çekmiştir. Bunun nedenleri araştırıldığında iğne oyalarının daha zarif ve hoş durduğu, bayanlara daha cazip göründüğü gibi sebeplere yer verilebilmiştir. 2016 iğne oyası yazma modellerine bakıldığında diğer yıllardan farklı olarak pastel renklerin daha ağırlıkta olacağını görmekteyiz. Genç kızların çeyizlerinde en değerli parçaları arasında yer alan el emeği göz nuru iğne oyası yazmalar, aynı zamanda yeni gelinlerinde başındaki yazmaların iğne oyası olup olmadığı en çok dikkat edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Kızınızın çeyizinde bulunması istediğiniz en güzel iğne oyası yazma modellerine buradan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İğne oyası sanıldığı kadar zor ve karmaşık olmamakla birlikte, daha önce bir örgü deneyimi olmayan takipçilerimizi biraz terletebilir. İlk deneyiminiz ise daha kolay ve hafifi modeller ile ısınma turlarını başlamanızda fayda var. Halk arasında oldukça zahmetli olduğundan bahsedilen iğne oyalarını püf noktalarını bizler ile öğrendiğinizde fazla zorluk çekmeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Toplumumuzdaki farklı zevkler hitap edebilecek farklı iğne oyası çeşitlerini bulabileceğiniz gibi bu modellerin hangi yazma çeşitlerinde kullanıldığında kendini göstereceği hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Vakit kaybetmeden çeyiz hazırlıklarına başlayın. İğne oyasını püf noktalarını bizimle öğrenin.

İğne oyası yazma örnekleri video

iğne oyası yazma kenarları

İğne oyası yazma kenarları örnekleri

Geçmişten günümüze kadar gelen el işi sanatı iğne oyasını yaşatmak için ve yeni nesillere bu sanatı sevdirmek için her gün yeni örnekler paylaşmaya devam ediyoruz. İğne oyası ile yapılabilecek bir birinden güzel süslemeleri web sitemizde paylaşarak binlerce hobi sever hanımlarla paylaşıyoruz bu sayede artık kimse komşusundan yada yakın çevresinden örnek istemek yerine telefonundan, bilgisayarından binlerce örneğe ulaşma fırsatı bulmaktadır. Bizlere destek olan tüm kullanıcılarımıza teşekkür ediyoruz. Bugün konumuza yeni örnekler ekledim ve sürekli güncel tutarak insanlara yeni fikirler sunmaya gayret ediyoruz. Ayrıca diğer kategorilerimizde de örgü ve benzeri konularda da sürekli yeni örnekler paylaşmak içinde elimizden geleni yapıyoruz. Yakın zamanda yeni örneklerimizi yine bu başlık altında ve yeni konu başlıklarında paylaşacağız bizleri takip etmeye devam edin…

igne-oyasi-yazma-2017

Gün içerisinde yeni örneklerimizi makalemize ekledik, devamı gelecek ve yeni örneklerimiz tamamlanınca web sitemizi yazma örneklerimiz kullanıcılarımızla paylaşılacaktır. İğne oyası seven hanımlarımız için en güzel örnekleri paylaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bir önceki makalemizde yeni iğne oyası modelllerimizi paylaşmıştık.

2017 Şubat ayı iğne oyası yazma örneklerimiz galeriye eklenmiştir.

Yazar :

Evde yapılabilecek yaratıcı fikirlerin yer aldığı blog sitemize hoş geldiniz !

YORUMLAR

  1. 1 sene ago  

    Yazmala süper ya 30 adet yapmam lazım zaman buldukça yapmaya çalışıyorum bir kaç örneğinizi inceledim beğendiklerimi yapacağım yakın zamanda inşallah

  2. Mehmet emin

    3 ay ago  

    Bunlardan bazıları güzel