iğne oyası havlu kenarı kirpik yapımı

Banyonuzda kullandığınız havluların kenarlarını süslemek için iğne oyası süsleme sanatını kullanabilirsiniz bu yazımızda iğne oyası havlu kenarı kirpik yapımı hakkında bilgiler vereceğiz.

Banyo havlularınızın kenarlarını süslemek için yapabileceğiniz örnekleri hakkında çeşitli örnekler paylaşacağız aynı zamanda yapımını görsellerle adım adım anlatacağız. Kirpik örneği kullanarak yaptığımız bir iğne oyası modelini paylaştık bu modeli dilediğiniz bir havlununun kenarına uygualayabilirsiniz özellikle evlilik çağındaki kızların çeyizleri için tercih ettiği örneklerden birisidir. Sizlerde bu örneğe eklemerek yaparak farklı bir örnek oluşturabilirsiniz. İğne oyası öğrenmek isteyenler için faydalı bir makale olduğunu düşünüyoruz. Yardıma ihtiyaç duyarsanız sizlerle yardımcı olabilmek için elimizden geleni yaparız yorum atmanız yeterli olacaktır. Bizlere sosyal medya hesaplarımız üzerinden de ulaşabilirsiniz.

iğne oyası kirpik yapımı

Öncelikle iğne oyası süslemesi yapacağınız bir havlu seçiniz ve havlunuzun rengine göre iplik seçiniz.

İğne oyası yapılışı 1

1. Örneğe zürafaları çekerek başlıyoruz ve zürafaların üzerine 10 adet kirpik atıyoruz.

İğne oyası yapılışı 2

2. Attığımız kirpiklerin üzerine zürafa çekmeye başlıyoruz.

İğne oyası yapılışı 3

3. Üç kere zürafa çektikten sonra ipimizi kesiyoruz ve istediğiniz bir renkte başka bir ip kullanarak üst bölümüne geçiyoruz.

İğne oyası yapılışı 4

4. Yine seçtiğiniz bir iplik rengi ile çift kirpik atmaya başlıyoruz.

İğne oyası yapılışı 5

5. Çift kirpiklerimizi zürafaların üzerinde birer tane boşluk bırakarak atmaya başlıyoruz sonunda dört ayrı kirpik yaparak iğne oyası havlu kenarı modelimizi tamamlıyoruz.

Bir önceki makalemizde iğne oyası yazma kenarı yapımı yapımını anlattmıştık.

İğne oyası yapımı video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir