iğne oyası havlu kenarı örnekleri

Mutfak ve banyolarda kullanılan havlular için yeni iğne oyası havlu kenarı örnekleri, iğne oyası havlu modelleri, tamamı özgün resimler, fiyat ve havlu yapımı hakkında bilgiler.

Havlu kenarı örneklerimiz güncellenmiştir. Yeni örneklerimizi bu başlık altında takip edebilirsiniz.

İğne oyası havlu kenarları

Punch iğnesiyle süslemeler yapılmış iğne oyası havlu kenarı örneğimizi sizlerle paylaşmak istedim henüz yeni yaptığım bir örnektir. Havlu üzerine punch işlemesi kenarlarına ise iğne oyası yaptım.

iğne oyası havlu kenarı

İğne oyası tüm bayanlar tarafından sevilen bir el işi sanatıdır. El işi örnekleri ile yapılan tüm örnekler insanların hayal gücünü ve yeteneklerini sergileyebileceği en güzel sanatlardan, hobilerden birisidir.

iğne oyası havlu kenarları (1)

Örgü örerek hem gelir elde edilebilir hem de yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz en önemlisi de bir zevkli bir hobi yaparak güzel vakitler geçirebilirsiniz. Bugün iğne oyası ile yapmış olduğumuz kendi örneklerimizden oluşan havlu örneklerimizi paylaşacağız.

iğne oyası havlu (2)

Bir çok tasarımlarımız bulunmaktadır yalnız hepsinin resmini çekerek web sitemizde yayınlamak biraz zaman alabiliyor ama tüm örneklerimizi sizler için sergilemeye kararlıyız değerli kullanıcılarımız için her gün yeni ve farklı modeller paylaşıyoruz sizlerde bizlere katkıda bulunabilirsiniz örneğin yapmış olduğunuz bir oya modelini bizlere göndererek sitemizde yayınlayabiliriz buda bizim için bir katkıdır veya içeriklerimiz arasından beğendiğiniz bir makalenin veya görselin linkini sosyal medya hesaplarınızda da paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz.

iğne oyası havlular

Artık makalemize geçelim ve bugün sizler için neler hazırladık biraz onlardan bahsedelim, bugün özellikle genç kızların ilgisini çekebilecek örnekler paylaştık ama tabi ki günlük yaşamımızda hepimizin sıklıkla kullandığı bir eşyadır havlu, onun için tüm örgü severlerin örneklerimizi incelemesini tavsiye ediyoruz.

Havlu kenarı modelleri

Havlu kenarı süsleme fikirlerimizi iğne oyasıyla havlu uçlarına yansıttık ve bir birinden güzel modeller oluşturduk, sizlerde modellerimizi inceleyerek kendi fikirlerinizi ortaya koyabilir veya eklemeler yaparak daha farklı modeller oluşturabilirsiniz.

iğne oyası havlu kenarı 2016 (3)

İğne oyası havlu yapacaksanız nasıl bir model yapmalıyım diye düşünürken sizlere rehber olmak olabilmek için her gün biraz daha sitemizi geliştirmeye çalışıyoruz umarız sizlerin beğenisini alabiliyoruzdur.

iğne oyası havlu

iğne oyası havlu kenarı modelleri

Sizler için hazırladığımız onlarca modeller arasından sadece bazıları daha fazlası için lütfen iğne oyası kategorimizi incelemeyi ihmal etmeyiniz.

10 Mayıs 2017 (Güncelleme)

Merhaba arkadaşlar bugün iğne oyası havlu örneklerimize bir kaç örnek daha ekledim örneklerimiz çıktıkça konumuzu güncel tutmaya çalışıyorum bazı üyelerimiz tarafından gönderilen örnekleri de ekliyorum en güzel modelleri sizler için buradan yayınlamaya devam edeceğiz.

Özellikle çeyiz hazırlayan yada iğne oyasına yeni başlayanlar için faydalı olabilecek havlu kenarı örneklerini paylaşıyoruz. Beğendiğiniz örnekleri tam ekran görüntüleyerek kolayca yeni tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Son günlerde havlular için tarafımıza iletilen soruları da bu başlık altında cevaplamaya çalışacağım.

Havlu kenarı için kullandığımız malzeme listesi;

 1. İğne (sosyete iğnesi)
 2. Havlu (tercihe göre)
 3. İp (çizmeli markası ip tavsiye edilir)
 4. Makas (nakış makası)

Sorularınızı yorum olarak yazarsanız her konuda sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Güncel örnekler için bu makalemizi takip edebilirsiniz. Yeni örnekler geldikçe resim galerimizi güncelliyoruz.

İğne oyası havlu kenarları video slayt gösterisi

Görüş ve önerilerinizi bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz. Örneklerimiz hakkında düşünceleriniz bizler için önemlidir.

iğne oyası küçük havlu örnekleri

İğne oyası toplum içersindeki değerini her zaman korumuştur. Eski dantel örneklerinin geride kaldığı ve bunun gibi binlerce el emeği parçaların kaldırılarak yerine yenilerinin geliştirdiğini söylemek mümkünken, ilerleyen zamanda modellerinin hoşluğu ile yerini koruyan en önemli el işleri arasında iğne oyalarının yer aldığını söylemek mümkün olacaktır. Eskilerden bu yana yapılmaktan asla vazgeçilmeyen ve modelleri arasında her geçen gün bir yenisi eklenen iğne oyaları evlenme çağındaki genç kızların gözdesi konumunda yer alıyor. Çeyizindeki iğne oyası çeşitliliğine ve yapılışına bakılarak gelinin ne kadar marifetli olduğunun anlaşıldığı bazı yöreler için çeyizin vazgeçilmez parçaları

Havlu kenarıarasında iğne oyası havlu kenarları yer almaktadır. İğne oyası diğer örgü çeşitlerine bakıldığında oldukça emek gerektiren ve zaman harcanan bir el işi olmasına karşılık, bitiminde diğer örgü çeşitlerinden daha çok beğenildiği ve dikkat çektiği de herkes tarafından bilinmektedir. İğne oyası havlu kenarlarını genellikle çeyizlerde görmekteyiz. Sadece kız çeyizlerinde değil damadın çeyizinde de yer alması gereken iğne oyası havlu kenarları, bazen de ticaret amaçlı yapılabilmektedir. İğne oyasının ticarete dökülmesi yapılmasının son derece ustalık gerektirmesi ve bununda zahmetli olmasıyla alakalı bir durum olsa da, işin püf nokraları öğrenildiğinde oldukça kolay ve zevkli olduğunu anlaşılacaktır. İğne oyalarında dikkat edilmesi gereken kuralların başında modellerin abartıdan uzak durduğu halde dikkat çekici olmasıdır. Bunun için daha kibar ve ince modellerin yapımına ağırlık verilmeli, gerekiyorsa havlu ile örnek arasındaki uyum her zaman göz edilmelidir. Bu ikili arasındaki uyum sadece renk olarak düşünülmemeli ve havlunun modeli kaldırıp kaldıramadığı uzun uzadığa tartılmalıdır. Küçük mutfak havlularından tutunda banyo yüz havlularına kadar her alanda karşımıza çıkan iğne oyaların titizlik ve özveri ile yapıldığında son derece başarılı ve kusursuz olduğunu unutmayın.

İğne oyası mutfak havlu kenarı

Yukarıda paylaşmış olduğumuz iğne oyası havlu kenarı modellerimize ek olarak paylaşmış olduğum bir kaç örnek;

İğne oyasının baş tacı olması ile birlikte modellerinin de artış gösterdiğini buna paralel olarak iğne oylarının hayatımızdaki her alan giriş yapabileceğini söylemek oldukça mümkün. Eskilerden beri yapıla gelen iğne olaylarının son hali günümüzde en göz alıcı şekli ile karşımıza çıkmış ve her bayanın dikkatini çekerek kısa sürede bayanlar arasında yayalım göstermiştir.

iğne oyası havlu (1)

İğne oyası havlu modelleri ile karımıza çıkan en göz alıcı örnekler banyolarınızı süslemeye hazırlanıyor. Havlu kenarlarına diğer el işi örnekler yapılabilmektedir. Fakat bunlar içinde en göz alıcı olarak seçilen iğne oyaları geçmişten olduğu gibi günümüzde de hak ettiği konumda olmakla birlikte bayanların gözdesi halini almıştır. Bayanlar hoş görünümlü ve yapımı kolay el işlerinden oldukça hoşlanır. Bu tariflere uyan iğne oyasının çoğu zaman oldukça zor ve meşakkatli bir iş olduğu söylense de işin püf noktaları öğrenildiğinde ne kadar kolay olduğu anlaşılacaktır. İğne oyası havlu örneklerine bakıldığında en zor modelin bile asılını öğrenilmesiyle ne denli kolay olduğu anlaşılmaktadır. Bunun için işin erbabı olan bizlerden öğrenilmesi hem pratik kazanması hem de kolay yapabilmeniz adına oldukça önemlidir.

Yeni iğne oyası havlu örneklerimiz çıktıkça konuyu güncellenmektedir. Son güncelleme 10 Mayıs 2017

17 thoughts on “iğne oyası havlu kenarı örnekleri

 1. Modelleriniz çok güzel örnekleri yapmaya çalışıyorum ama bazen ayarı tutturamıyorum zamanla güzel örnekler çıkartıp size göndericem inşallah

 2. Ben havluları hazır aldım heğ çok uğraştırıyor diye ama mecburen 10 tane falan göstermelik elle yapıcam 🙂 Yeni örneklerinizi bekliyoruz. Teşekkürler

 3. Modeller oldukça güzel sürekli sitenizi takip ediyorum özellikle iğne oyası yazma örnekleriniz çok güzel elinize sağlık, yeni nesil iğne oyası ve benzeri el işi örneklerinden çok uzak artık, İSMEK gibi diğer belediyelerde ücretsiz kurs açarak bu tür geleneklerimizin devamlılığını sağlamaları lazım. Örnekler için tekrar teşekkürler iyi çalışmalar.

 4. Havlular çok güzel keşke satınalabilseydik, sipariş vermek istiyorum ne yapmamız lazım. iletişim bölümünden ulaşacağım sizlere yakın zamanda

 5. Sizin modellerinizi ben yastık kenarına işliyorum 🙂 yakın zamanda bitecek inşallah burada paylaşacağım örneklerimi

 6. Yazma örnekleri kadar havlu örneklerinizde güzel. Kendim sıklıkla iğne oyası yapan bir bayan olarak örneklerinizi hayranlıkla takip ediyorum. Ayrıca göndermiş olduğum örneklere sitenizde yer verdiğiniz yayınladığınız için teşekkürler.. Cansu

 7. Facebook hesabınızdan bir kaç örnek gönderdim yayınlarsanız sevinirim. Bu arada sipariş alınır sipariş vermek isteyenler bu mesajıma cevap olarak meil adresini veya facebook adresini yazsınlar.
  Selin

 8. üstten ikinci havlu modeli çok hoşuma gitti sipariş alıyormusunuz acaba yada alan bir kişi meil adresini paylaşabilir mi?

 9. Örnekler gerçekten güzel olmuş bu örneklerin benzer modellerin yaptım bu zamanda el yapımı iğne oyası bulmak çok zor sipariş almıyor kimse bu nedenden dolayı herkes hazır örneklere yöneliyor. Ancak el yapımının yerini tutmuyor yeni evlenecek kızlar havluları hazır olunca olmuyor herkes ayıplıyormuş gibi şaşkın şaşkın bakıyorlar 🙂 benden size tavsiye kesinlikle çeyizinize hazır havlu bulundurmayın.

 10. Merhabalar örneklerinizi çok beğendim uzun zamandır iğne oyası işleriyle uğraşıyorum ancak okul nedeniyle biraz uzak kaldım havlu kenarı yaptırmak isteyenler varsa yardımcı olabilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir