Tığ oyası yazma kenarı örnekleri

Tığ oyası ile yazma kenarı süslemeleri ile tekrar karşınızdayız takipçilerimiz için tığ oyası yazma kenarı örnekleri hakkında bilgiler ve çeşitli modelleri paylaşacağız.

Tığ oyası geleneklerimizden gelen ve tülbent üzerine uygulanan çeşitli işlemeler ve süslemelere tığ oyası denilmektedir. Tığ ve iplik ile yapılan tığ oyası sadece yazmalarda değil bir çok alanda süslemeler yapmak için kullanılmaktadır örnek vermek gerekirse; pikelerde, yazmalarda, yatak çarşaflarında, yastık kılıflarında, havlularda, vitrin takımlarında, mutfak takımlarında, masa örtülerinde fiskos üzerinde kullanılmaktadır. Bugünkü makalemizde biz yazma kenarı örnekleri hakkında bilgiler vereceğiz ve çeşitli yeni örnekler paylaşacağız.

Tığ oyası 2016

Yazma kenarı süslemelerimizi yapabilmemiz için ilk önce sevdiğiniz bir renk ve desende tülbent alınız ve aldığınız tülbente uygun bir iplik seçiniz iki veya üç renkten oluşan bir iplik seçmeniz daha güzel görünümlü bir oya örmenizi sağlar, son olarak bir ince uçlu tığ almanız gerekiyor malzemeleri tamamladıktan sonra nasıl bir tığ oyası örmek istediğinize karar veriniz genelde hanımlar çeşitli örnekleri inceleyerek örmek istediği oyaya karar verir bu örneklere nereden ulaşabiliriz diyenler için; igneoyasi.org web sitemizde bulunan bir birinden güzel ve farklı örnekleri inceleyebilirler.

Tığ oyası 2016

Günümüzde özellikle genç hanımlar tarafından yazma, tülbentler tercih edilmiyor gelende şal modelleri tercih ediliyor geleneklerimizi hatırlamak farkındalık yaratmak için tığ oyası tülbent kenarı süslemelerini arada sırada da olsa kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Tığ oyası tülbent, yazma modelleri

Çeyizlerde olmazsa olmazlardan birisidir yazma oyası kendi el yapımlarınızdan olan tığ oyalarını sevdiklerinize, arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz. El işi ile örülmüş örnekler normal bir hediyeye göre kat kat değerli ve önemlidir bir okadarda anlamlı bir hediyedir. Resim galerimizdeki örnekleri inceleyebilmeniz için resimlerin üzerine tıklayınız yeni ve daha farklı modeller için tığ oyası kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Tığ oyası tülbent kenarı süslemeleri

Beğendiğiniz örnekleri sosyal medyada paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz, yorumlarınızı esirgemeyin lütfen : )

Tığ oyası tülbent kenarı süslemeleri video

Resim galerimizde paylaşılan örnekleri video olarakta izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir