Tığ oyası yazma ve tülbent örnekleri

Bayanlar tarafından en çok sevilen örgü türünden birisi olan tığ oyası ile örülmüş yazma ve tülbent örnekleriyle tekrar karşınızdayız.

Gelenek e göreneklerimizi dünyaya duyurmak için çıkmış olduğumuz bu yola başarılı bir şekilde geleneklerimizi duyurmaya devam ediyoruz. Tülbent diğer bir tabir ile yazma kenarı süslemeleri için bir birinden güzel örnekleri paylaşacağız. Geçmişten bugüne kadar gelen ve kadınların en büyük sanat işlerinden birisi olan tığ oyası ile sizlerle süslemeler yapabilirsiniz.

İğne oyası modelleri (20)

Günümüzde hazır örnekler tercih ediliyor tercih nedenimiz çok üşengeç olmamızdan kaynaklanıyor. Tarihimizi gelenek ve göreneklerimizi korumamız için hazır örnekler seçmek yerine kendi tasarımlarımız ve fikirlerimizden oluşan örnekleri neden kendimiz yapmıyor? Böyle bir düşünceniz varsa biz bunun için buradayız sizlerin fikirlerini değiştirmek için sizlere iğne oyası, tığ oyasını sevdirmek için buradayız ve her geçen gün sizler için çalışacağız çeşitli kaynaklardan örnekler paylaşarak el sanatlarını sizlere sevdirmeye kararlıyız. Tığ oyası süslemeleri tarihimizin neredeyse her bölümünde kullanılan en önemli sanat eserlerinden birisidir. Geçmiş

Tığ oyaları

dönemlerde yaşadığım bir olaydan bahsetmek istiyorum ev hanımı iki çocuklu bir bayan çocuklarına zaman ayırmak için ve yeterli zamanı bulamadığı için bir işe girip çalışamaz aslında durumları çokta iyi değildir maddi sıkıntılar çekmektedirler genç bayan evde nasıl para kazanabilirim bunun yollarını arar ve aklına bir fikir gelir, fikirler her zaman değerlendirilmelidir düşüncesiyle bu işi yapmaya karar verir yapmak istediği iş ise evde boş zamanlarını TV izlemek yerine el işi çeşitlerinden örerek çevresini veya arkadaşlarına pazarlamak düşüncesiyle işe başlar. Her zaman inanmak başarmanın yarısıdır inanır ve ilk olarak tığ oyası ve iğne oyası örgü sanatıyla örgülerini tasarlamaya başlar ilk zamanlar çevresindeki genç kız annelerine örgüler örer tığ oyası ile yazma kenarları tasarlar ve kısa sürede herkes tarafından bilinen bir bayan haline gelir örnekleri herkes tarafından beğenilir.

İğne oyası modelleri (22)

Ev hanımı bayanımız işlerini büyütmeye karar verir çünkü artık gelen siparişlere yetişemez olur bir kaç bayanla anlaşarak ekip olarak oya işleriyle ilgilenmeye başlarlar ve örmüş oldukları oyaları internet ortamında pazarlamaya başlarlar bu sayede dışarıda çalışacağı bir işten kazanabileceği tutarın beş altı katını kazanmaya başlar. Başarı öyküleri bunlarla sınırlı değil tabiki sizlerde bu tür örnekleri tasarlayarak maddi gelir elde edebilirsiniz.

Bugün tığ oyası yazma modelleri hakkında çeşitli örnekler hazırladık eğer sizinde bir fikriniz varsa ve oya örerek modeller tasarlayacaksanız web sitemizdeki örnekleri inceleyerek hobinize başlayabilirsiniz.

Tığ oyası örneklerimiz

Tığ oyası örneklerimiz video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir